Pozitivní průřez prázdninami

2. srpna 2017 v 13:13 |  Duševní Zdraví
Sedím ve vlaku a snažím se dát dohromady souvislý text. Hlavou se mi honí tisíce myšlenek, mám otevřených šest wordovských souborů a postupně plácám do každého z nich. Ráda bych se vypsala ze všeho, co mi leží na srdci, jenže nevím, kde začít. Možná vás nejprve nechám nahlédnout do svého mozku. Nojo, už zase, jako kdybych na tomhle blogu dělala něco jiného.
Má existence je od nepaměti spojena s určitým systémovým přehřátím. Neustále se cítím jako operační systém Windows, kvůli jehož chybě vyskakují na ploše další a další okna prohlížeče. Aktuálně se v mé hlavě nachází otevřených záložek asi 150, ale pokusím se vyzdvihnout ty nejdůležitější.
EXISTENČNÍ KRIZE
MEZILIDSKÉ VZTAHY
PORUCHA PŘÍJMU POTRAVY
PARTNERSTVÍ
VDĚČNOST
STRACH
SVOBODA
Možná je to dáno tím, že mám aktuálně prázdniny, možná tím, že je trávím zavřená ve skladu mezi bezdomovci a nepřizpůsobivými, Každopádně mě nějak tíží zbytečné myšlenky o podstatě bytí a lidské existenci. Rozepisovat se asi ani nechci, protože bych momentálně byla schopná vytvořit dvoustránkové filosofické pojednání, jehož obsah by se stejně dal shrnout větou "Nevím, nikdo neví, nedozvíme se, čím dřív se s tím smířím, tím lépe."
Když už jsem zmínila tu práci, jistě pochopíte, že momentálně sbírám zkušenosti ze sociálních vrstev, s nimiž jsem doposud nepřišla do styku. V Amazonu poslouchám i životní příběhy úspěšnějších vzdělanějších lidí. Každá osoba, se kterou jsem tam mluvila, mě něčím obohatila. Je skoro až směšné, jak moc si té brigády vážím a nakolik ovlivnila vývoj mé osobnosti. Každopádně je to prostě síla.
Nebyla bych to já, abych nezmínila otravnou patologickou část mé maličkosti. Porucha příjmu potravy je dlouhodobě oslabená, ale pořád tam je. Jídlo je bohužel každodenní nezbytná součást života, je tedy vcelku logické, že se se svými problémky potýkám v podstatě pořád. Chystám spoustu edukačních i ventilujících článků, které se budou PPP týkat, sama bych nevěřila, jak moc terapeutické pro mě psaní je.
Jestli jsem nikoho svými sebestřednými kecy ještě neunudila a vážně vás zajímá, jak si vedu, budu ještě chvíli pokračovat. Co se vztahů obecně týká, mám docela krizi. S přítelem nám to neklape už tři měsíce, život s mým tatínkem není ta vysněná záležitost, která mi v mládí nedala spát a fakt, že jsem opustila mamku, je kompenzován tím, že mi každý den volá, protože se jí stýská. Svou denní dávku stresu, smutku, farmaření a zoufalství tak dostávám pořád, akorát že už jen zvukovými vlnami, nikoliv osobním kontaktem.
Ke svému životnímu updateu bych ještě dodala, že si hodně uvědomuji, že mi v uplynulém roce něco hodně chybělo. Byla to pokora a vděk. Nemám si to za zlé, i když jsem si to nejprve chtěla vyčítat. Racionálně jsem ale pak uznala, že jsem se zabývala spoustou životu ohrožujících a mnohem podstatnějších záležitostí a na tolik pozitivna jsem prostě kapacitu neměla. Teď si už můžu uvědomovat, jak skvělé přátele mám, jak privilegovaná vlastně jsem a jak fajnový může život být, když se člověk rozhodne něco změnit. Jsem nepopsatelně vděčná a navždy dlužná.
Řekla bych, že ze stádia devadesátiosmiprocentních depresí už jsem tak na padesátce. Mé dobré dny začínají vyvažovat ty špatné, což mi dává spoustu možností a svobody.
Začínám novou životní etapu, změnila jsem barvu vlasů, školu, město, ve kterém žiju, akrobatický tým a samu sebe. To objevování a přizpůsobování také není jednoduché, obzvlášť pro člověka, který má obsesivně kompulzivní tendence. Stejně je to ale paráda!
Právě kvůli tomu, že jsem se vlastně vrhla do neprozkoumaných vod, se bojím. Nevěřím sama sobě, rozpoznávám tendence vracet se ke starým zvykům, nejsem si jistá, jestli unesu stres a zátěž vysokoškolského medicínského života a jsem pořád tak trochu zmatená. Konečně se mi ale postupně dobíjí baterky a já budu mít možná brzo energii, abych vše přestála bez toho, aniž bych si musela neustále škodit.

Dnes jsem nadšená, veselá a odhodlaná. Jak na tom jste vy?
 


Komentáře

1 MorphoKeiji | Web | 3. srpna 2017 v 22:02 | Reagovat

Jsi skvělá! Jen v tom, prosím, pokračuj~

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama