Stydím se

3. srpna 2017 v 21:26 |  Poruchy Příjmu Potravy
S hrůzou v očích stoupám na váhu. S jakým právem o sobě vůbec pořád ještě hovořím, jako o člověku bojujícím s poruchou přijmu potravy? Vždyť když mě někdo vidí na ulici ve sportovním oblečení, musí si říkat: "Dobře že se sebou ta holka začala něco dělat, potřebuje to".
Někde uvnitř vím, že lidem na ulici jsem vesměs ukradená, ale teď, ve slabších chvilkách, převládají v mém mozku myšlenky obdobného rázu. Následující paragraf je sepsán dle skutečných událostí, podobnost postav, činů a myšlenkových pochodů s realitou, je vystižena co nejpřesněji. Vyrobilo studio Barrandov s pro alfa a.s..
A teď vážně, můžete mi říct, kde se to ve mně zase bere?
"65 kilo. Panebože. Tolik jsem nevážila od té doby…co jsem byla zdravá. A spokojená."
"Drž hubu Anežko, podívej se na sebe, před měsícem jsi měla břišáky a už se ti zase rýsovaly pánevní kosti. Že ty jsi do té práce lezla, pořád kvůli ní akorát žereš!"
"Nojo, já bych ráda nejedla, ale když tam kolabuju i bez toho, to se fakt nedá. Mrzí mě to, promiň!"
"A možná nemusíš nutně nejíst. Pojď, sepíšeme jídelníček, s 1500kcal denně budeš hubnout, ale zároveň tě to úplně nevyčerpá!"
"Ale to je pro tu práci fakt neudržitelné, jak se znám, přijdu domů, přežeru se a půjdu zvracet…"
"Protože nic nevydržíš, slepice jedna. Kdybys si tak zachovala oddanost vůči zdravé stravě. Ale neee, jediná část PPP, kterou si madam nenechá sebrat, je schopnost se neskutečně přežrat. No podívej se do toho zrcadla, šup šup!"
"Hele ale já nejsem tlustá. Momentálně nemám tělo, na které jsem zvyklá, nevypadám jako sportovec, ale jako normální holka."
"Hahahahha jen si ten špek na břiše zmáčkni. Všimla sis, jak už ti zase rostou prsa? To brzy bude zase 75J, chichichichi!"
"Ježišmarja, ne, zítra si do práce oběd neberu, k snídani si dám kafe a večeři s rodinou nějak protrpím. Až za 4 dny odjedou, dám si pět dnů půst. Jo, to bude boží."
"Tak se mi, holka, moc líbíš"
"Ale…ale, já myslela, že to už máme za sebou."
"Neboj se, já vím, co dělám, a ty to víš moc dobře taky. Budeš mít zase všechno pod kontrolou. Zase se přiblížíš staré dobré organizované všestranné Anežce. A navíc, když teď teda začínáš znova, nechceš přeci, aby si tě všichni zapamatovali jako tu buclatou prsatici, ne?"
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama