Možná je čas jít dál

3. prosince 2017 v 11:56 |  Světonázory
Dlouho jsem hledala chybu u sebe. Vždy hledám chyby první u sebe. Myslela jsem si, že je to moje chyba, že se ti nedokážu věnovat tolik, jako ty mně. Myslela jsem, že se můžu mechanicky naučit dávat tomu vztahu větší váhu, změnit svůj přístup k životu, priority, či cokoliv.
Milovala jsem tě, ale trpěla. Vyčítala jsem si, že ti nedám, co potřebuješ. Nenáviděla jsem se za to, že jsem byla špatná přítelkyně. Pak mi to ale došlo. Já ten vztah musím ukončit. Z čistě sobeckých důvodů, z pudu sebezáchovy.
Celé dny se trápím, protože na tebe bývám protivná. Celé dny se nenávidím proto, že nechci sex, ale ty ho potřebuješ. Celé dny mi vrtá hlavou, jak být lepší, abych zlepšila kvalitu tvého prožívání.
Nedělá mi radost společně strávený čas, protože neodpovídá mému životnímu stylu. Nestojím o zamilované chvíle, protože na ně nemám kapacity.
Možná jsem hloupá, zcela určitě budu nejednou litovat.
Dal jsi mi hodně, první lásku, pocit, že i mě může mít někdo rád, bezpečí. Ty jsi mi obětoval vše. Já se pro tebe ale jen nesnáším.
Možná je vážně čas, abychom se přestali snažit spojit nespojitelné. Hodně jsme toho spolu prožili, ještě víc se na sobě naučili, ale to neznamená, že musíme spolu (a proti sobě) bojovat navždy.

Miluju tě, ještě dlouho budu. Zároveň se už ale nechci trápit.
 


Komentáře

1 Bauch | 3. prosince 2017 v 16:55 | Reagovat

Byl jsem v jeho pozici asi dva roky zpátky. Je to na nic, ale dostane se z toho a pochopí to. Fakt.

2 Bro | 3. prosince 2017 v 18:43 | Reagovat

Jsem v ty pozici sest let. Je mi ji lito. :(

3 Kuba | E-mail | 6. prosince 2017 v 16:55 | Reagovat

Sobecky, ale hezky a reálně popsány... Nedá se nic dělat.. Člověk ve vztahu teprve zjistit své mantineli a potřeby.. Co zkušené, přejde, a co už ne... To je ok. Nejdřív to bude jistě bolet, ale pak ( čas je relevantní, někdy pár týdnů, někdy měsíce) to vás oba posune k lepšímu JÁ.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama