Napětí

23. prosince 2017 v 20:34 |  Duševní Zdraví
Napětí. Kouzelné slovíčko, vystihující můj život v posledních týdnech. Po vzájemné dohodě jsem si z života odstranila nejbližší osobu. Můj přítel byl člověk, který mi vždy připomínal, že i mě může mít někdo rád. Neustále mě povzbuzoval, a v těžších chvílích dodával energii. Vše tohle jsem si i v průběhu našeho vztahu uvědomovala. O jedné věci jsem ale nevěděla. Ani jeden z nás. Občas mi vadilo, že mě hlídá, usměrňuje, a říká, že jsem úplně mimo. Má racionální část mozku to tvrzení odmítala. Najednou ale bydlím sama a vidím, že jen jeho přítomnost příznaky mé "šílenosti" dost mírnila. Od té doby, co jsme se rozešli, se spousta mých podivných zvyků zhoršuje. Vždy jsem měla ráda věci zorganizované, naplánované, a pod kontrolou, ale to, co předvádím teď?

V noci mám problémy usínat, což by samo o sobě bylo nepříjemné. Nyní se ale k sáhodlouhým myšlenkovým kolonám přidává ošklivé nutkání. Musím ještě jednou protřídit skříň. A srovnat šuplíky. Nevadí, že je to tenhle týden potřetí. To ovoce na poličce bylo seřazené podle velikosti, jak to, že už není? Určitě se mi přes den udělal nepořádek v batohu, musím ho přebrat, přeci nepůjdu spát dezorganizovaná! Svůj denní plán mám sice v hlavě uložený do poslední minuty, ale pro jistotu si zítřek raději projdu. Co že to budu v kolik hodin jíst? Kolik času mohu obětovat nákupu? Panebože, já zapomněla umýt talíř od večeře! Na tréninku se mi konečně povedl vytoužený akrobatický prvek, ale co když jsem na něj moc slabá? Rychle si tam hodím alespoň 30 kliků. Napsala jsem si na zítřek to do list? A co můj seznam týdenních cílů. Ještě že jsem si vyplnila deníček, to mě přeci uklidňuje...

Blázním, naprosto iracionálně blázním. Vůbec se nedivím, že minimálně 3x týdně panikařím do takové míry, že se skoro dusím. Nedivím se, že neustále šíleně cvičím, protože pohyb přináší uvolnění. Nedivím se, že zanedbávám mezilidské vztahy, jak bych také nejbližším vysvětlila, že s nimi nemůžu jít na kafe, protože se tolik bojím, že se nějaký z mých plánů změní? Neumím se přizpůsobovat situaci, změnám. Utvářím si jistotu pevnou rukou a kontrolou všeho. Ve skutečnosti se mi to ale čím dál tím víc vymyká.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama